Usługi

Pilates klasyczny indywidualnie

Lekcje Pilates prowadzone są w naszym studio
indywidualnie (klient /nauczyciel, możliwość dopasowania godzin i duży indywidualizm treningu ze stopniowaniem intensywności dopasowanej do potrzeb i poziomu sprawności)

Czym różni się lekcja Pilates w naszym studio od innych?

Nie sposób jest nauczać metody Pilates bez przestrzegania jej zasad czyli kontroli ciała, koncentracji, treningu w stabilnej pozycji z dopracowaniem płynności ruchów i zadbania o ich precyzyjność.
Uprzedzamy, że lekcje Pilates w naszym studio różnią się od tych prowadzonych w fitness klubach. Dla tych, którzy na słowo Pilates myślą o Pani która wybiera takie zajęcia, bo nie chce się zmęczyć, uprzedzamy, że metoda klasyczna to praca z specjalnym sprzętem. Pilates to nie rozciąganie i przypadkowe machnięcie nóżką. TO NIE JEST TRENING TYLKO DLA KOBIET!!! To nie balet!!!
Pilates klasyczny to najlepszy trening siłowy, najlepszy trening koordynacji, mobilizacji i stretching jaki możemy z czystym sumieniem polecić każdemu, komu zależy na tym, aby do końca cieszyć się z uroków życia bez bólu i ograniczeń.
Pilates klasyczny to nie chwilowa moda lub nowy chwyt marketingowy rynku fitness. Twórca tej metody treningowej Joseph Pilates nie żyje już ponad 50 lat, poświęcił prawie całe swoje dorosłe życie na badaniu wzrostu poziomu sprawności ciała ludzkiego, aby było ono zdrowe i sprawne, a człowiek mógł dzięki temu, cieszyć się w pełni życiem. Początkowo z dużymi efektami ruchem leczył kontuzje tancerzy, z czasem z tej metody treningowej zaczęły korzystać osoby znane (aktorzy, piosenkarze). Joseph Pilates i jego uczniowie bardzo rozpowszechnili ten system treningowych w Stanach Zjednoczonych oraz w Wielkiej Brytanii.

Po 10 sesjach poczujesz różnicę, po 20 zobaczysz różnicę, a po 30 będziesz mieć nowe ciało
Joseph Hubertus Pilates
Niestety nie wpisuje się to w dzisiejsze DASZ RADE, MOŻESZ MOCNEJ, Efekty będą po 7 dniach itp.....
tego treningu trzeba się uczyć, na tym treningu trzeba słuchać swojego ciała i nauczyciela,
.... ale w konsekwecji zyskujesz coś więcej niż myślisz !!!!!!!!

Dla kogo?
dla każdego dla kogo ważne jest ZDROWIE, SPRAWNOŚĆ I ŚWIADOMOŚĆ RUCHU. Z tego typu treningu na całym świecie korzystają sportowcy (stanowi on doskonałe uzupełnienie innych form treningowy gdyż, w żadnej metodzie nie pracuje się nad tak głębokimi partiami mięśni), mężczyźni, kobiety, kobiety w ciąży, osoby rozpoczynające aktywność fizyczną. Elementy tego treningu doskonale sprawdzają się w pracy z osobami z rozstępem mięsni brzucha. Wszystko zależy od możliwości ciała i doboru ćwiczeń przez nauczyciela. Absolunie tych ćwiczeń nie musi obawiać się osoba początkująca, najważniejsze jest zaangażowanie i otwartość. Tu każdy, z opieką nauczyciela przechodzi swoją własną drogę, która jest dopasowana tylko i wyłącznie do jego możliwości. Finalnie, aby w pełni skorzystać z zalet tego treningu, oj trzeba się napocić i namęczyć, ale jak pojawiają się efekty... to nikogo do tego namawiać dalej nie trzeba. Nasi klienci po tego typu treningach są sprawni, silni jak nigdy w życiu!!!

Trening pilates to najlepsze ubezpieczenie naszego ciała w prawidłowe napięcie, świadomośc ruchu, której nie da się uzyskać żadną inną metodą treningową.

Co uzyskasz trenując Pilates?
 • lepszą postawę
 • większą kontrolę nad swoim ciałem
 • większy zakres ruchu
 • stabilniejszą postawę na co dzień
 • zaangażowanie mięśni głębokich (brzucha, pleców, miednicy  i nie tylko....)
 • często poprawę sprawności układu trawiennego
 • napięcie w newralgicznym obszarze brzucha, pleców, miednicy, pośladków, tyłu uda, które stanowi najlepszą bieliznę wyszczuplającą jaką znamy! 

  Teraz już wiem – nie mogę się mylić. Cały kraj, cały świat powinien wykonywać moje ćwiczenia. Wtedy ludzie będą szczęśliwsi”. Joseph H. Pilates.. 


  W studio w Orzeszu jedyni na południową Polskę posiadamy oryginalny reformer, podwyższoną matę, small barrel, spine corrector firmy Gratz.
  Po długich oczekiwaniach udało nam się sprowadzić z Philadephia, najlepszy na świecie, oryginalny klasyczny sprzęt pilates firmy Gratz, której sam Joseph Pilates przekazał przed śmiercią swoje projekty. Okazało się, że z Philadelphia do Orzesza nie jest tak daleko :) tylko 150 wiadomości email i 4 m-c oczekiwań.....
Dokumenty
Regulamin treningów personalnych/lekcji Pilates Pobierz plik PDF
ankieta przez pierwszym treningiem/lekcją pilates Pobierz plik PDF
Strefa treningu
Strefa treningu
więcej
Strefa dietetycznej edukacji
Strefa dietetycznej edukacji
więcej
Strefa kulinarnej wymiany
Strefa kulinarnej wymiany
więcej