Usługi

Trening personalny

Aktywność fizyczna stanowi istotny element zdrowia, my dbamy o to, aby była ona efektywna i bezpieczna, aby wydłużyła życie oraz, aby codzienne czynności nie sprawiały problemów. Trening personalny to czas indywidualnie dopasowany do możliwości danej osoby, niezależnie od tego czy odbywa się w studio, na świeżym powietrzu czy w domu najważniejsze są chęci, my zadbamy o resztę. Tłumaczymy, wyjaśniamy, korygujemy bo w pierwszej kolejności zależy nam na wychwyceniu i skorygowaniu błędów, a także na wzroście świadomości ruchu i potrzeb organizmu.
Zmęczenie kogoś treningiem jest banalnie proste, zdobimy to w 5 min! Ale nauka prawidłowej techniki, świadomości ruchu i wyłapanie błędów jest bardzo ciężkim zadaniem, które my na szczęście bardzo lubimy.

Wspólne dążenie do celu jest dużo łatwiejsze. Dla nas liczy się dobra komunikacja, zrozumienie Waszych potrzeb i wspólna radość z osiąganych wyników.


Jak wygląda pierwszy trening personalny?

Na pierwszy trening trzeba się umówić telefonicznie, zabrać z sobą wygodny strój oraz wypełnioną ankietę znajdującą się na dole strony. Pierwsze spotkanie wygląda całkowicie inaczej niż pozostałe. Po pomiarach i zebranym wywiadzie medycznym sprawdzane są postawa, podstawowe ćwiczenia (z wytłumaczeniem prawidłowej techniki i korekcją), cechy motoryczne takie jak gibkość, siła i wydolność. Dopiero po pierwszym spotkaniu można wyznaczyć cele i plan dalszej pracy.
Trening przede wszystkim musi być dobrany indywidualnie do możliwości organizmu tj. wydolności, siły mięśniowej, gibkości i uwzględniać stan zdrowia danej osoby.
Powinien harmonijnie rozwijać mięśnie i sprawiać, że ogólna sprawność organizmu staje się coraz lepsza, a także uwzględnić dysfunkcje organizmu i wspomóc pracę słabszych partii ciała. 

Trening z trenerem to przede wszystkim: 

BEZPIECZEŃSTWO- trener cały czas kontroluje poprawność wykonywanych ruchów.
SKUTECZNOŚĆ- trener cały czas dopasowuje intensywność i rodzaj treningu do zmieniającej się kondycji.


  • treningi wykonywane są na studio treningów Klinika Formy,  sali treningowej, w domu klienta lub na świeżym powietrzu
Dokumenty
Regulamin treningów personalnych/lekcji Pilates Pobierz plik PDF
Kwestionariusz przed 1 treningiem personalnym Pobierz plik PDF
Strefa treningu
Strefa treningu
więcej
Strefa dietetycznej edukacji
Strefa dietetycznej edukacji
więcej
Strefa kulinarnej wymiany
Strefa kulinarnej wymiany
więcej